Rusek W Łodzi

Rusek w Łodzi to blog, na którym zamieszczam zdjęcia mojego rodzinnego miasta. Łódź to piękne miejsce, ale to piękno jest ukryte. Podczas moich wycieczek z aparatem staram się pokazać ładniejszą stronę miasta. Czysto subiektywne spojrzenie na Ziemię Obiecaną.

niedziela, 11 października 2015

Light Move Festival 2015


Light Move Festival 2015
9-11.10.2015 Łódź

Jak co roku nie mogłem opuścić festiwalu. Tym razem organizatorzy postanowili przenieść część pokazów do EC1, a wiele instalacji znalazło miejsce w Parku Sienkiewicza. Trochę szkoda, bo Plac Wolności Park Śledzia według mnie spełniał swoje zadanie.
Mimo to z roku na rok festiwal się powiększa, to dobrze wróży :) Niestety jak co roku odstraszał troszkę tłok na Piotrkowskiej. Mało również moich ulubionych pokazów mappingu 3D. Mimo to bardzo mi się podobało.
Jeśli mogę ocenić tegoroczną edycję, to zdecydowanie wygrywają pokazy 3D w EC1 i na kościele Św. Krzyża przy ulicy Sienkiewicza oraz pokaz francuskiego autorstwa przy Piotrkowskiej 76. Pokazy laserowe z muzyką na żywo w wykonaniu gitarzysty Konrada Jeremusa też robiły wrażenie. A zdecydowanym hitem było przedstawienie "Imaginarium" Teatru V6.

Jak zwykle umieszczam kilka linków do najlepszych pokazów i przedstawienia teatralnego:
1.  "Le salon des refuses" Piotrkowska 76
2. "Dancing House" ul. Moniuszki
3. "EC1 odNova" EC1
4. "ELECTROVOLUT1ON" EC1
5. "Laser Show" muzyka Konrad Jeremus Traugutta 18
6. "Pieśń Światła" kościół Św. Krzyża
7. "Imaginarium" Teatr V6 EC1


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz